1. Дуальна освіта та поширення практики її імплементації як на базі професійно-технічних закладів, так і університетів.
2. Розвиток професійно-технічної освіти як основи майбутньої відбудови держави з урахуванням зростання потреби у фахівцях технічних спеціальностей для галузі будівництва, транспорту та зв’язку, сфери обслуговування інфраструктурних об’єктів.
3. Поширення практики заснування шкіл стартапів та шкіл молодіжного підприємництва (із залученням фахівців освітньої сфери та бізнесу).
4. Налагодження діалогу освіти, влади та бізнесу через реалізацію спільних освітніх заходів та проєктів, спрямованих на розвиток підприємництва, зокрема, серед молоді, розробку інновацій, розвиток пріоритетних галузей економічної діяльності.
5. Відкриття актуальних освітніх програм відповідно до вимог часу, залучення здобувачів освіти до навчання через активну профорієнтаційну роботу, формування бренду закладу освіти.
6. Виконання науково-дослідних проєктів та науково-технічних розробок закладами освіти на замовлення стейкголдерів (підприємств, організацій, установ різних форм власності).
7. Проведення конкурсів на кращу науково-практичну розробку, спрямовану на подолання викликів воєнного часу та забезпечення післявоєнного відновлення країни, учасниками яких можуть стати молоді вчені та студентська молодь, на грантовій основі.
8. Активізація співпраці закладів освіти із Державною службою зайнятості та її регіональними представництвами у напрямі проведення спільних профорієнтаційних заходів, що матиме переваги як для сфери освіти (інформаційна кампанія щодо наявних у закладі освіти спеціальностей та освітніх програм, заохочення майбутніх абітурієнтів до вступу на бажану спеціальність, надання необхідної інформації щодо умов вступу), так і для служб зайнятості (активізація профорієнтаційної роботи, налагодження партнерства зі сферою освіти задля покращення стану молодіжної зайнятості).
9. Реалізація соціальної місії закладів освіти у напрямі освітньої діяльності для ветеранів війни, а саме їх професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, що відіграватиме важливу роль як для подальшого працевлаштування, так і у процесі адаптації до реалій цивільного життя. Одним із яскравих прикладів такої роботи є діяльність Центру ветеранського розвитку на базі Університету митної справи та фінансів (м. Дніпро), який забезпечує створення умов для реінтеграції ветеранів та членів їх сімей до цивільного життя через розвиток професійних навичок, перекваліфікацію, сприяння зайнятості та розвитку підприємницьких навичок, підготовку майбутніх помічників ветеранів.
Одним із перспективних напрямів підтримки освітньої сфери з боку держави є можливість надання цільових субвенцій для закладів освіти на навчання ветеранів війни.
10. Моніторинг працевлаштування випускників закладів освіти, формування єдиної інформаційної бази випускників на національному та регіональному рівнях.