Така от стратегія боротьби за свої права і за своє робоче місце у нас склалася. В кожному випадку успіх стратегії залежить, грубо кажучи, від політичних зв'язків і впливу того, хто бореться — чи то ректора, чи когось із його колективу. Якщо йому вдасться когось переконати в уряді, його заклад, можливо, і не скоротять. А, може, ще й фінансування збільшать. Якщо навіть не вдасться, то в крайньому випадку, ще є суд, де також можна добитися визнання своїх інтересів.
Словом, так воно якось працює, і це практично не дає нам шансів на розумну «оптимізацію мережі», просто тому, що люди використовують всі свої зв'язки, можливі і неможливі, для того, щоб принаймні їх особисто не чіпали.
Саме в цьому контексті такої от культури точкового лобіювання виникає питання про «критерії приєднання» ЗВО один до одного. Судячи з дискусій, тема «критеріїв» дуже популярна, бо завжди можна звинуватити Уряд або Міністерство освіти в тому, що в них «непрозорі» критерії, або що їх взагалі немає. Навіть якщо критерії і є, це ніяк не змінює загальний настрій протесту проти рішень. Власне, якщо ти схильний шукати преференцій особисто собі, то, ясно, що ти будеш шукати критерії, за якими тебе краще залишити, а закрити когось іншого.