Загальною тенденцією є менші мінімальні норми викладання для працівників, що займають вищі посади. Наприклад, у Франції вчителі середніх шкіл, які працюють у вищих навчальних закладах, мають відпрацювати 384 навчальні години на рік, тоді як працівники з двома найвищими академічними званнями – старші викладачі (maîtres de conférences) та професори (professeurs des universités) – мають відпрацювати 128-192 навчальні години, залежно від виду педагогічної діяльності.
Подібна ситуація спостерігається і в Угорщині, де професори зобов'язані відпрацювати щонайменше 8 годин на тиждень, тоді як мінімальні норми для доцентів – 10 годин, а до працівників нижчих рангів, включаючи асистентів професора – 12 годин. Така ж схема у Польщі, Румунії та Словенії. Тільки в Німеччині та Хорватії зворотна ситуація: норми викладання для персоналу вищого рангу більші, ніж для персоналу нижчого рангу. Так, в Німеччині повні професори мають викладати принаймні 8 навчальних «одиниць» на тиждень, тоді як норма для молодших професорів – 4-6 «одиниць» на тиждень. В Хорватії професори мають відпрацювати 300 годин на рік, в той час, як асистенти – вдвічі менше, лише 150 годин.
Якщо вийти за межі західного світу, то у країнах зі слабше розвиненими системами вищої освіти навантаження викладачів значно вище. Так, в Індії встановлений ліміт на аудиторне навантаження старших викладачів 16 годин на тиждень, доцентів і професорів — 14 годин. До того ж, навантаження викладачів при повній зайнятості не повинно бути менше, ніж сорок годин на тиждень протягом тридцяти робочих тижнів у навчальному році, а викладач повинен бути присутній в університеті щонайменше п'ять годин щодня. У Малайзії навчальне навантаження складає 18 годин на тиждень, а може бути меншим до 12 годин залежно від дисциплін та ще меншим, якщо викладач обіймає посаду декана, заступника декана чи професора.
На противагу цим нормам, в Україні, відповідно до статті 56 Закону України «Про вищу освіту» робочий час науково-педагогічних працівників становить 36 годин на тиждень. Треба визнати, що цифра значно вища від середніх європейських показників.