Лайфгаки з роботи у приймальній комісії

Мене звати Анастасія Волянюк, я 4 роки кожного літа працювала технічним секретарем Приймальної комісії від педагогічного факультету Херсонського державного університету (окрім, основної роботи та навчання). Цьогоріч мала б вп'яте працювати в Приймальній комісії, але знаходжусь на окупованій території та маю нагоду лише дистанційно консультувати абітурієнтів (дуже сумую за офлайн-спілкуванням з майбутніми студентами та колегами).
Анастасія Волянюк
Херсонський державний університет
Хочу поділитись своїм переліком лайфгаків:
1. Уяви себе на місці вступника та дай відповіді на запитання:

Який заклад освіти я б обрав? Що для мене важливо? Яким має бути представник ЗВО, щоб хотілося спілкуватись з ним довірливо?

Ці відповіді допоможуть краще розуміти цільову аудиторію = розуміти їх мотиви та інтереси. Також можна поспілкуватися з першокурсниками або студентами зі Студентської ради і розпитати їх про те, що вплинуло на їх вибір навчального закладу.
2. Використовуй канали комунікації ефективно.

Матеріали для публікації мають бути різні за настроєм (з урахуванням особливостей соціадьних мереж), але із закликом до дії та контактними даними (наприклад, перейти на сайт, або на сторінку факультету в соцмережі («холодні продажі», знайомство вступника з вами). Найбільш зручними для абітурієнтів є групи в вайбері/телеграмі, чат-боти (але це вже етап «теплих продажів»).
3. Відповідай на питання вчасно.

Здається, що тут все дуже просто, але ні. Абітурієнт завжди має питання (навіть якщо говорить, що все зрозуміло), на які треба надати відповіді.

З мого досвіду лише 1 вступник з сотні ознайомився із Правилами вступу. У кращому разі – вступник побачив інфографіку або ваше оголошення і все. Навіть якщо вступник прочитав Правила прийому – не розраховуйте, що зрозумів всі тонкощі (тут ми і приходимо на допомогу). Тому професійно консультуй та пиши: «Звертайтесь, якщо будуть ще запитання, буду радий допомогти».

Або надаємо контакти, за якими можна звернутись, якщо виникнуть ще запитання.

У результаті вступник спокійний, що у разі проблеми йому допоможуть та проконсультують.
4. Завжди намагайся допомогти і бути доброзичливим.

Вступнику нині і так складно. На цьому етапі перша людина, з якою асоціюється університет у вступника – це представник Приймальної комісії, тому допоможи майбутньому студенту пройти цей відповідальний етап та стати частиною твого ЗВО.
5. Будь стабільним та поповнюй свої запаси ментального здоров`я.

Представник Приймальної комісії дуже часто надає і психологічну допомогу вступникам / їх батькам та родичам, тому турбуйся про настрій вступників та свій власний. Абітурієнти дуже переживають на такому відповідальному етапі життя, тому запокоюємо, розповідаємо про перспективи. Одна посмішка та заспокійливе слово можуть прибрати зайві хвилювання вступника. Орієнтуємось на те, що попереду – захопливий та яскравий період студентського життя. Турбуйся про власне ментальне здоров`я, щоб вистачало ресурсу на ефективну комунікацію.
На цьому основний перелік лайфгаків завершую. Дякую за увагу) передаю вітання з теплого кавунового міста Херсона, яке дуже чекає Перемогу.
ДІЗНАВАЙСЯ
ПРО ВСІ НОВИНИ
15.08.2022
Did you like this article?