Професійно розвивайтеся та плануйте.
Тут не про виконання плану-мінімуму щодо наукової та викладацької діяльності, нормативних вимог МОНу та внутрішньо-університетських політик. Тут про те, що запорукою успіху є мистецтво навчитися вчитися! Викладацька діяльність передбачає постійне навчання, ми вчимося на курсах, тренінгах, постійно підвищуємо кваліфікацію, вчимося у колег, вчимося у наших студентів. А також ми збагачуємо власні наукові знання, розвиваємо здібності у межах дисциплін, що викладаємо, опановуємо нові й новіші цифрові інструменти, які продиктовані сьогоденням та технологічними викликами, опановуємо штучний інтелект. Це лише те, що дотично до нашої професії, а якщо згадати особистий розвиток в океані здорового харчування чи фізичних навантажень. А як щодо вивчення інших культур та традицій, якщо ми опинились за кордоном?
Запорука успіху – навчитися любити навчання та пізнавати щось нове. Обов'язково серед маси необхідної інформації, але не дуже цікавої, має бути і частина такого навчання, що є для вас дійсно цікавим та захоплюючим. А ще знайдіть легкі способи та інструменти кращого засвоєння знань особисто для себе. Читайте книги, дивіться відео уроки, обирайте офлайн навчання в групах. Невимушене спілкування з професіоналами та експертами з певних галузей також є навчанням. Діліться досвідом з колегами та друзями, а також переймайте їх кращий досвід. Золотим правилом вашого навчання та розвитку має стати планування. Хаотичне сприйняття інформації хоч і подарує нові знання та розширить кругозір, однак, навряд чи буде ефективним для професійного та кар'єрних росту.
Для прикладу, вже тут і зараз можна спланувати час для професійного розвитку. Зокрема, переглянути навчально-методичне забезпечення з яким будете працювати в цьому навчальному році на предмет актуальності та повноти. Доповнити ваші робочі матеріали сучасним контентом – це може бути цікаве аудіо та відео з інтернету або його можна підготувати самостійно. Такий контент по-перше, стане вам у пригоді під час онлайн-занять та буде чудовим доповненням в аудиторії, а по-друге, такий формат краще сприймає студентська аудиторія, тому такого викладача запам'ятають надовше. Продумайте як ви будете проводити лекційні та практичні заняття, вибудовувати комунікацію зі студентами. Як показують опитування, здобувачів освіти не цікавлять лекції у класичному форматі із записами «під диктовку». Подумайте, який формат цікаво вам слухати, опитайте студентів чи своїх дітей і вже з огляду на це зробіть свої пари цікавими як для себе, так і для студентів. Вам у пригоді стануть приклади з власного життя чи практичної діяльності для підкріпленням теоретичного матеріалу. Вдало підібраний контент можна одразу демонструвати на практичних, якщо дозволяє технічне оснащення аудиторії. Пам'ятайте, що смартфони та Інтернет – це вже те технічне оснащення, яке дозолить лекції та практичні зробити жвавими та динамічними. І звісно ж, активні 2-3 хвилинні руханки, які можна підібрати та адаптувати до ваших практичних залежно від дисципліни й кількості студентів. Активності на заняттях підбадьорять та піднімуть настрій студентам, а також активізують їх розумову діяльність. Хороший настрій гарантовано і вам, і студентам.
Пам'ятаєте про планування? Тож варто спланувати своє навчання у сфері, що розвиватиме вашу особистість. Наприклад, ви давно мріяли вдосконалити рівень англійської чи вивчити нову іноземну мову країни, до якої так мрієте потрапити. Чи планували пройти базовий курс з психології або опанувати професію SMM. Чому б не зробити це зараз? Заповніть анкету-реєстрацію на бажаний курс. Сучасний світ досить гнучкий та має необмежені можливості обирати зручний час для навчання та особистого розвитку.