1-й ЛАЙФХАК
Як бути прогресильним?
Викладач як бренд
Можливо, колись наш час назвуть епохою пізнього маркетингу, на кшталт Юрського періоду чи Девону. Людство в еволюційній боротьбі за місце під сонцем створило зброю масового «враження». Сучасні методики впливу ініціюють формування «апетитної реальності» лише з однією метою – популяризації та захоплення уваги більшої кількості об'єктів. Це зрозуміло.

Інформація – це продукт. Якісна інформація – це мегасмачно. Викладач, якщо хочете, кухар, який має знати, де дістати свіжі продукти, як класно їх скомбінувати, які приправи додати, як ефектно презентувати готову страву. А бути голодним, як і бути пересиченим непотрібною інформацією, щонайменше некомфортно.

Усі ми любимо якісні речі.

Якісна інформація — об'єктивно найважливіший ресурс сучасності, який у контексті навчального процесу не існує окремо від постаті викладача. Не викликає сумніву психологічний взаємозв'язок між успішністю засвоєння інформації та емоційною реакцією на особистість викладача реципієнтом/студентом. Нейробіологічна асоціативність інформації та образу її ретранслятора породжує стійкі зв'язки. Цікавий викладач – цікавий предмет. Відбувається маркування/брендування викладачів/предметів. Бренд як асоціація у свідомості аудиторії символізує якості як продукту, так і виробника – викладача.

Які критерії успішного бренду?

1. Унікальність і упізнаваність
2. Довіра
3. Позитивні емоції та асоціації
4. Місія та цінності
Унікальність і упізнаваність
У контексті викладацької діяльності це фаховість, помножена на ефектний/сучасний/позитивний імідж. Не хочеться вдаватися до журнальних формул, але для сучасного покоління центеніалів, імідж – це альфа й омега. Створіть власну неповторну іміджеву візуальну/поведінкову/вербальну «фішку», яка виділятиме вас з-поміж інших викладачів.

Постійні «дофамінові смаколики» у вигляді інстаграм та фейсбук-стрічок, формують потребу в періодичних перервах у подачі інформації та створенні унікального актуального позапредметного контенту. Врешті, унікальність вашого бренду — це та атмосфера, якою ви наповнюєте передусім себе. Тож нехай вона надихає і вас.
Довіра
Сучасна педагогіка відмовляється від авторитарного принципу взаємодії. Комунікативна відкритість запускає зворотну реакцію. Довіра породжує інтерес – це принцип еволюційного механізму. Вовк, який не кусається, – це чудова новина, тепер його можна й роздивитися. Не варто проте заганяти себе в пастку й намагатися здаватися тим, ким ви не є. Нехай ваш контент викликає природну емпатію.
Позитивні емоції та асоціації
Навіть якщо ви ніколи не торкалися автомобіля марки «Мерседес», ми впевнені, що ваші асоціації щодо нього будуть лише позитивні. Так діє магія бренду. Спочатку ви працюєте над своїм брендом, а потім він на вас. Нехай, згадка про міфічну «Ганну Федорівну», викликає в учня внутрішній спокій, комфорт, посилює його допитливість. Модернізуйте стандартизовану систему оцінювань власною системою психологічного заохочування. Це зменшить тривожність аудиторії та збільшить загальний рівень зацікавлення.
Місія та цінності
Міфічна Ганна Федорівна вірить у силу власного прикладу. Її світогляд вартий наслідування. Статусність і впливовість її бренду формує принципи/межі, які апріорі не дозволяють «гравцям» порушувати неписані закони. Її бренд занадто цінний, щоб ставити під сумнів його основи.

На її лекції не запізнюються без вагомих причин;

Кожна її пара – джерело не лише отримання предметної інформації, але й час самопізнання;

Час знань — це відчуття приналежності до важливої ідеї.


ХХІ століття – час інформаційного хаосу, а баланс і порядок набувають найбільшого значення тоді, коли втрачаються або вже втрачені. Здобуття знань – це завжди балансування між об'єктивністю і суб'єктивністю, між авторитетом і власною думкою, це завжди вибір. Сьогодні, у вік Індивідуальностей, ви маєте бути брендом, який пропонує власний варіант Реальності. Кращий варіант. Апетитніший і ефективніший. Бо це ваш бренд.


~