– змістовний аспект вашого заходу: енерджайзер має бути якось пов'язаний з обговорюваною темою, щось ілюструвати, щось тренувати. В іншому випадку в учасників може виникнути питання: "А навіщо нам це робити?" й деякі критично налаштовані учасники можуть відмовитися від участі в активності.
– групову динаміку: на якому етапі згуртованості знаходиться група / яка з психофізіологічних функцій саме зараз потребує підтримки.
Енерджайзери, які передбачають тілесний контакт, не можна проводити на початку заходу з групою учасників, які щойно познайомились. Це може посилити напруження та створити додатковий дискомфорт.
– бажаний ефект від енерджайзера: познайомитися / підвищити працездатність / пожвавити / просунутися вперед у змістовному плані / подати вступ до нової теми / уникнути конфлікту / розбити велику групу на менші / отримати зворотний зв'язок та ін.
– час доби: несвоєчасне проведення енерджайзерів призводить до підвищення напруженості й виникнення дискомфорту в групі.
ранок: можна проводити розминки, що не стосуються теми – енерджайзери, які дозволяють відключитися від турбот, прокинутися, включитися, відчути групу;
після кави-брейк: важливо підбадьорити, пожвавити, пробудити рухову активність; повернути учасників у робочий стан, мобілізувати їхню увагу;
після обіду: енерджайзери на включення, рух, мобілізацію уваги; потрібно переключити енергію від шлунка до голови;
після чергової кави-брейк: енерджайзери для емоційної розрядки, які дозволяють зняти втому;
увечері: позитивний емоційний зв'язок; закріпити отриманий за день матеріал, поставити «красиву жирну крапку», об'єднати, підтримати, згуртувати.
– час доби: несвоєчасне проведення енерджайзерів призводить до підвищення напруженості й виникнення дискомфорту в групі.
Якщо наростає агресія / конфлікт, організовуйте руховий енерджайзер, чим швидше й активніше рухатимуться учасники, тим більше негативу/зайвої енергії вийде з них і тим конструктивнішим буде їхній стан.
– стать, вік, ієрархію посад, фізичні показники: чим старший вік учасників і чим вищий їхній соціальний статус, тим важливіше їм бачити сенс у розминці, зв'язок енерджайзера із заходом.